שיר שלום לילדים - שלום כיתה א 

שלום כיתה א - שיר על שלום, פיוס, אהבה, סליחה וחלום


"שלום" היא לא רק מילה
שאומרים כשנפגשים אלא גם כשנפרדים.
"שלום" היא מילת פיוס,
"שלום" היא גם דרך לסליחה.
"שלום" היא ההיפך ממלחמה.
"שלום" היא לא רק חלום,
היא גם תקווה וגם תפילה
לשלום על כל פני האדמה.

היום הראשון בבבית הספר - בכיתה א

כניסת הילדים לכיתה א ביומם הראשון בבית הספר, היא חגיגה שמחה עבור רובם. רגשות שונים מתערבבים זה בזה, הן להורים והן לילדים הקטנים. חלק שמחים, חלק בוכים, חלק מתרגשים. גם המורה מתרגשת.
כדי לקבל את פני הפעוטות, המורה גם כותבת על לוח הכיתה בכתב גדול, או להקליד במחשב על מסך גדול את המשפט המפורסם שלום כיתה א.

שיחה ולימוד על השלום

לפניכם מערך שיעור- שיר של כמה שורות אודות שלום כיתה א, ניתן להורידו ולהדפיסו בצבע, וכשיעור על שלושת המילים שלום כיתה א אפשר לשוחח, ובו זמנית ללמוד את המילים על צירופיהם, את השיר עצמו, בין שירי כיתה א, ניתן לחלק לילדים לקריאה, הן בבית הספר והן בבית בסיוע ההורים. קל ניקוד מסייע למשימה קטנה זו. כמו גם דפי עבודה לכיתה א.
שלום כיתה א בצורה צבע וצליל

שיעור ראשון ללימוד קריאה על המילים שלום כיתה א

במילה שלום טמונים פירושים ומשמעויות רבים, משמעויות הצד הטוב של רגשות ומצבים: שלמויות חיובית, ברכות, איחולים ועוד, כששואלים מה שלומך?  (שלומך – שלום)  מובן שהכוונה היא לשאול ולדעת מהו מצב השלום אצל הנשאל/ת. 

ננסה לקרוא את המילים שלום כיתה א - משמיעים את שמות האותיות א, ש, ל, כ, ת, (לשים לב לצליל הכפול של האות ש  ו/או של האות כ) משננים את הצירופים. האותיות א ו ה  - אותיות שותקות, לעומת המם סופית שנשמעת כצליל  םםםם.  האותיות י, ו, מסייעים לניקוד החיריק והחולם -לציין את נוכחותן בקצרה.

בהצלחה !

שיר לשלום לילדי כיתה א
שלום בצורה צבע וצליל

כיתה א בצורה צבע וצליל
שלום כיתה א בכיתוב רגיל

שלום- מילה טובה

המילה שלום מופיעה בתנ"ך בכמאתיים (כ-200) משמעויות שונות על צד החיוב.
כידוע, כשפוגשים אדם אומרים לו שלום.
מספרים על ר' יוחנן בן זכאי שדאג להקדים שלום לכל אדם באשר הוא, כתוב עליו במסכת ברכות, ש"לא הקדימו אדם שלום מעולם", זוהי דרך השלום, הפיוס והויתור.
מילה זו צריכה להיות כתובה לא רק על הלוח, אלא מילה מכוונת, שלומדים ומשוחחים עליה, מילה שכדאי להקדיש לה את השיעור המיוחד הראשון ביום הראשון ללימודים. לקרוא, לכתוב ולשנן בכל הזדמנות.
"וַעֲשֵׂה טוֹב בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ"
(תהלים פרק לד פסוק טו)
ליצירת קשר מלאו פרטים או התקשרו: 03-9095070
 
דף הבית