תכנים - דפי עבודה - מערכי שיעור

לגילאי גן חובה וכיתה א, לימוד קריאה חווייתית, קלה ומהנה

התכנים הדיגיטליים של צורה צבע וצליל, הם למעשה דפי עבודה להדפסה, על מגוון מערכי שיעור ללימוד ראשית הקריאה. מותאם  לגילאי גן חובה וכיתה א'. כל מערך שיעור מכיל בממוצע כ- 7 עמודים, לפי הצורך הנדרש, כולל עמוד הנחייה למלווה.
דוגמת תכנים
​​​​מלבד מערכת הכלים של קל ניקוד, הספר, הפוסטר ועוד, לימוד הקריאה נעשה גם באמצעות תכנים ומערכי שיעור מבית צורה צבע וצליל, לגילאי גן חובה וכיתה א – לימוד ופענוח סימני הניקוד, כתיבת אותיות בתנועות, מילים ומשפטים קצרים עד לקריאה רציפה. 

דפי העבודה הם בגודל A4 ונשלחים לתיבת המייל בפורמט PDF

מערכי השיעור בצורה צבע וצליל כוללים לימוד של כל אות ואות - צורתה, הגייתה, הן בצלילה כגון (ו ) והן בתנועה – אות + סימן ניקוד (צירוף) כל אות נלמדת במקביל לשני צירופים שונים, בליווי ציורים ומילים שונות מותאמות

שם האות מותאם לצירוף פותח מתאים כגון ג (גימל) הצירוף הוא גי ומילה בעלת משמעות בצידה (גיטרה) וכך נלמדות האותיות של הא-ב העברי, בליווי ציורים להמחשה.

דוגמאות תכנים של דפי עבודה לקריאה וכתיבה
על כל חמש אותיות יש סיכום ידע , מעין אבחון קל של האותיות/צירופים/מילים שנלמדו. וכן הלאה עד לסיום הקניית כל האותיות. כמו כן, קיימים מערכי שיעור ל-אותיות סופיות- כל אות סופית בנפרד, ל-שווא – התייחסות למילים בהן השווא בראש ובאמצע מילה, ל-ב דגושה וב רפוייה, ההבדלים בהמחשות שונות, ל-ש שמאלית וש ימנית ההבדלים בהמחשות שונות, ל-אותיות באמצע וסוף מילה, מערכי שיעורי קריאה משפטים קצרים, סיפורים קצרצרים ועוד

לימוד קריאה חווייתית באמצעות צורה צבע וצליל - הפתרון היעיל לראשית קריאה בהנאה בקלות ובתחושת ביטחון עד לקריאה רציפה.
הזמנת תכנים/דפי עבודה  -  כל הזמנה מכילה בין 7 ל- 9 תכנים/קבצים: 
לדף הבית
פרטים נוספים: צופיה איכות בחינוך,  03-9095070
 
תפריט דף הבית