לימוד קריאה באמצעות כלים ידידותיים ומוכרים 

אתר לימוד הקריאה של צורה צבע וצליל מביא בשורה מעשית חדשה וחדשנית להקל ולסייע לילדים (ולמבוגרים) את הליך לימוד הקריאה בקלות, בהנאה ובמהירות. באמצעות כלים ידידותיים ומוכרים

שיטת הלימוד בצורה צבע וצליל משרה ביטחון רב ללומדים בה.
לימוד קריאה לגילאי גן חובה כיתה א
הצלחה החל מהצליל הראשון

מה קל יותר מללמד ילדים לקרוא באמצעות כלים משחקיים שכבר מוכרים וידועים להם? ההורים מוזמנים לשים לב כאשר ילדיכם מציירים, הם עושים כן בצבעים שונים, כלומר הם מבחינים שאדום שה לא ירוק וכחול זה לא צהוב, ללא שום הכוונה מצידכם כי  את זה הם כבר מכירים- יודעים. היינו הך באשר לצורות, משחקיהם שופעים בצורות שונות, הם מבחינים שעיגול זה לא ריבוע ומשולש זה לא אליפסה –גם את זה הם מכירים- יודעים.
תיאור של קל ניקוד
שיטת צורה צבע וצליל בחרה לשלב בין הצורה לצבע וליצור חמש צורות צבעוניות מנוקדות – המשקפות את חמש  קבוצות הניקוד השונות* , כל שנשאר הוא להניח אות מסויימת על הצורה הצבעונית המנוקדת ולהגות את הצירוף המתקבל, לילדים נדמה שהם משחקים אך למעשה הם מפנימים את פענוח הניקוד שהוא הוא אבן הנגף לראשית הקריאה. לאחר שינון קל, ניתן לעבור בהדרגה לניקוד האותיות ללא התומכים. ממשיכים ומחברים בין האותיות המנוקדות למילים ולמשפטים קצרים - והנה כי כן המטרה הושגה.
כלים יצירתיים אלה מבטאים חשיבה חדשנית ומקורית– המשמשים תרומה דידקטית ייחודית לילדים, במיוחד לגילאי גן חובה/כיתה א' ועד 120- להקניית ראשית קריאה נכונה, חווייתית, קלה ומדויקת
האות א בצורה צבע וצליל
צורה צבע וצליל ספר לימוד קריאה
הקריאה היא מן המפתחות העיקריים לכל ידע. ויפה שעה אחת קודם. בית צופיה איכות בחינוך שמח להציע לכם מגוון חומרים חינוכיים ואפקטיבים ללימוד קריאה קלה ומהנה: דפי עבודה/דפי יצירה, מערכת כלים "משחקיים" - "קל ניקוד" - לפענוח סימני הניקוד, כרזת אותיות (פוסטר), ספר ועוד.
השיטה נותנת מענה לכל הרמות הן למוכשרים והן למתקשים לרבות לקויות למידה לסוגיהן,  ילדים אוהבים לשחק, ובצורה צבע וצליל  - משחקים, נהנים ולומדים לקרוא - "הלימוד הטוב ביותר נעשה תוך כדי משחק", (מיוחס לאפלטון)
הכלים המשחקיים של צורה צבע וצליל, משרים ביטחון רב לילדים בהליך לימוד ראשית הקריאה.

* לשווא, קיימת התייחסות מיוחדת
ערכת הקריאה צורה צבע וצליל

"...הלמידה עוברת כידוע דרך ליבו של האדם, עוררות של סקרנות היא הצעד הראשון הנדרש ללמידה... השיטה החדשה של לימוד הקריאה תוך תמיכה בממד הצורה והצבע, המוטבע בילד החל מגיל צעיר, מאפשר את  לימוד הקריאה תוך הנאה ללא תחושת מאמץ".

ד"ר שולה ארזי  פסיכולוגית חינוכית

בית צופיה איכות בחינוך מעביר הרצאות ו/או סדנאות הדרכה והמחשה בנושא "צורה צבע וצליל" לאוניברסיטאות, מכללות, מרפ"דים, בתי ספר יסודים, מורים/ות, גננות ולקבוצות הורים* . 
בית צופיה איכות בחינוך שואף לפתח מוצרי חינוך איכותיים לכבד את הילדים הלומדים את ראשית הקריאה. 
*לתיאום ופרטים להעברת הרצאות/סדנאות יש להתקשר 03-9095070
בהצלחה!
לדף הבית
 
תפריט דף הבית